Auto kiletamine: plussid ja miinused

KUIDAS AUTO KILETAMINE TOIMIB?

Autokiled kujutavad endast vinüülkatte kihte, mis kantakse auto välispinnale värvi peale ja toimivad täiendava kaitsekihina.

Otse auto värvi peale kantud vinüülkile kaitseb välispinda väiksemate mõlkide, kriimustuste või ebasoodsate ilmastikutingimuste eest. Te saate tellida oma autole täielikult individuaalse vinüülkatte formaadi või logo/disaini/teksti ärilistel eesmärkidel.

Isegi kui auto kiletamine ei vasta teie huvidele, on oluline, et te teaksite, mis on auto kiletamine ja kuidas see võib teie auto välimust parandada ja värvkatet kaitsta.

MIDA SISALDAB AUTO KILETAMINE?

Vinüülkiletamist saab laialt rakendada erinevat tüüpi sõidukitel (autod, bussid, kaubikud, paadid, mootorrattad, veoautod, maasturid jne). Tavaliselt on kile valmistatud kvaliteetsest vinüülist või valatud vinüülist, mida kasutatakse mitmel viisil, alates vajadusest muuta auto värvi kuni ettevõtte reklameerimiseks.

Inimesel, kes valib vinüülkilet, võib olla eesmärgiks muuta oma auto värvi, kuna edasimüüjal lihtsalt pole sellist värvi laos või inimene on tüdinenud oma auto olemasolevast värvist. Kile värvipalett on väga ulatuslik ning koosneb värvi ja tekstuuri valikust (näiteks läikiv või matt).

Pärast auto kiletamist teisse värvi peate muutma värvi ka selle auto dokumentides. Selleks on vaja ainult võtta ühendust ARK-ga ja seal nad teevad selle 10 minuti jooksul.

MILLEST KOOSNEB AUTO KILETAMISE PROTSESS?

Esimene samm auto kiletamisel on autopesu. Enne teenindusse minekut tuleb auto bituumenist puhtaks pesta. Autoteeninduses esmalt puhastatakse pind mustusest, mida klient ei saanud maha pestud, ja kasutatakse autopesuks seebilahust, millele järgneb põhjalik kuivatamine. Miks on vaja oma autot nii põhjalikult pesta? Kõik võõrosakesed, kui need on pinna ja vinüülkatte vahel, takistavad paigaldusprotsessi ning saasteained nagu tolm, mustus või õli takistavad kile tugevat kleepumist pinnaga.

Järgmine samm on kas täpselt väljalõigatud vinüülleht, mis sobib igale autoosale, või siis esitulede, kaitseraudade, käepidemete jms eemaldamine, et kõik servad saaksid vinüüliga täielikult kaetud.

Lõpuks kantakse vinüülkile auto pinnale kuumapüstoli abil, mis muudab kilet pinna katmiseks paindlikumaks, ja kraapimisvahendit, näiteks kaabitsat, et eemaldada lisakihtide ja pinna vahelt õhumullid/taskud. Vinüülkile kleepub ühtlaselt õhumulle jätmata auto kere pinnale. Ainsad kohad, kuhu kilet on võib olla keeruline asetada, on tugevalt kumerad või ebatasased pinnad.

AUTO KILETAMISE EELISED

Auto kiletamise eelisteks saab lugeda:

  1. Täielik pinna katmine – autokile aitab tagada üldist kaitset, kaitstes teie autot täiendavate kihtidega.
  2. Värvikaitse – originaalvärvi peal saab tõhusalt kasutada kilet täiendavate kihtidena, mis kaitsevad autot halva ilma ja mustuse eest.
  3. Lihtne puhastada – vinüülmaterjali läikiv pind mitte ainult kaitseb originaalset tehasevärvi kriimustuste ja kivikeste eest, vaid tagab ka sileda aluse lihtsustamaks välist puhastust.

KUI KAUA VINÜÜLKILE PEAB VASTU AUTO PEAL?

Auto kiletamise toime on üldiselt ajutine, kuid olenevalt kile tüübist ja kiletamise kvaliteedist võib see püsida autol 5-10 aastat. Erinevat tüüpi vinüülkatted valitakse ja rakendatakse vastavalt kliendi isiklikele eelistustele, olenevalt eesmärgist. Eesmärk võib olla nii äriline (logo, tekst, reklaam jne) kui ka isiklik (katta roostet, muuta värvi, teha kingitus), sellest oleneb ka kile eluiga. Sooviks lisada veel, et vinüülkate kasutusiga sõltub ka auto kasutusest.

KAS AUTOKILE RIKUB TEIE VÄRVI?

Auto vinüülkate ei kahjusta tehase originaalvärvi. Kilet saab kergesti eemaldada värvikatet kahjustamata. Aja jooksul värvkatet ei kahjustata ja vinüülkate jääb terveks. Ainsad laastud või kriimud, mis võivad olla, on need, mis olid juba autol enne kile pealekandmist. Kile on tehtud nii, et autolt eemaldades ei kahjusta see värvi ega kere pealmist kihti. Kilet saab eemaldada kas ise või paluda seda teha teeninduses.