Kas tasub auto üle värvida või on parem katta kilega?

Tehke lähemat tutvust vinüülkilega ja uurige, kuidas see teie autot parimas vormis hoiab.

Teie auto on suur investeering ja otse loomulikult soovite, et see näeks välja nagu uus. Aga võib-olla on ilmastik ja kulumine auto värvkattele oma jälje jätnud ning te ei tea, mida teha, et auto läigiks jälle nagu uus. Auto kiletamine võib päästa teie ego ja jätta mulje, nagu oleks auto just äsja tootmisliinilt maha sõitnud.

Mis on auto kiletamine?

Tõenäoliselt olete teel kohanud värviliste ja detailirohkete reklaamidega autosid. Just ametiauto kiletamise abil tutvustavad paljud ettevõtted oma äri. Ühesõnaga, teie autole kleebitakse peale vinüülkile, et anda sellele täiesti uus välimus. Vastupidav vinüülmaterjal ei näe ainult suurepärane välja, vaid kaitseb ka teie auto värvkatet väiksemate vigastuste ja killendite eest.

Kleepuv vinüül nakkub autoga ja sellega saab katta auto kas osaliselt või üleni. Saate valida mis tahes värvi või tooni ja see annab teie autole täiesti uue välimuse ilma professionaalse värvimistöö eest maksmata.

Mida peate enne auto kiletamist teadma?

Enne kui otsustate, kas kiletada autot või mitte, tasub mõnda asja meeles pidada. Esiteks tuleb vinüülkile paigaldada kõvale ja siledale pinnale, sest muidu ei nakku see korralikult.

See tähendab, et kui teie autol on kusagil natukenegi värv koorunud või killendeid, ei pruugi kile kinni jääda. Kui te ei soovi enne kile paigaldamist nende kohtade värvimise eest maksta, lihvige ära kõik kriimustused nii palju kui võimalik.

Kuna vinüülkile kleepub tihedalt auto külge, on kõik mõlgid või kere defektid näha ka peale kiletamist. Samuti peaksite teadma, et kui otsustate kile hiljem eemaldada nendest kohtadest, kust värv lahti on tulnud, võib see ka põhivärvi kaasa võtta.

Veenduge, et teie auto kerel poleks roostet, vastasel juhul hoiab kile niiskuse kinni ja süvendab roostetamist. Vinüülkile vajab auto pinnaga nakkumiseks värvi, seega veenduge esmalt, et pind oleks sile ja sellel poleks kohti, kuhu kile ei saaks kleepuda.

Kas autode kiletamisel on eeliseid?

Kui kaalute siiski oma auto kiletamist, ärge laske ülaltoodud hoiatustest end heidutada. Tegelikult võib vinüülkile kaitsta originaalvärvi. See sobib suurepäraselt nii kalli värvi või metallvärviga autodele kui ka klassikalistele, et säilitada need sellisena, nagu ostes olid.

Vinüülkile suur eelis on ka see, et seda on väga lihtne pesta ja puhastada. Kuid autot tuleb puhastada käsitsi. Kui pesta autot kohalikus bensiinijaamas, võib kile saada kahjustusi või sõiduki pinnalt lahti tulla. Soovitame kõrgsurvepesu, kuid mitte lähemalt kui 40-50 cm ja täisnurga all.

Kolmas põhjus, miks tasub auto kiletamist kaaluda, on hind. Auto kiletamine maksab palju vähem kui värvimine. Individuaalne värvimine võib maksta terve varanduse, kuid kiletamine läheb teile maksma vaid murdosa sellest hinnast!

Veel üks põhjus, miks paljud inimesed otsustavad oma auto vinüülkilega katta, on imeliste ja ainulaadsete värvide/toonide suur valik, sealhulgas kroomitud, metallik, kameeleon, mattkiled ja kentsakad prindid.

Boonuseks on see, et saate soovi korral mõne aja pärast kilet vahetada. Kui olete ühest kilest tüdinud, saab selle hõlpsalt eemaldada ja uue kleepida. See tähendab, et saate oma auto värvi või välimust igal ajal muuta.

Et kile hästi säiliks, hoidke autot garaažis või varikatuse all. Liigne päikese käes hoidmine võib mõne aasta pärast kile ära pleegitada või deformeerida.

Auto kiletamise protsess

Nüüd, kus teate autode kiletamisest veidi rohkem, peate valima kiletamiseks koha, kus autot pestakse ja selle pinnalt mustus hoolikalt eemaldatakse. Järgmisena võtab töö üle kiletamisspetsialist või -tehnik. Tehnik võib mustuse lahustamiseks ja järelejäänud mustuseosakeste eemaldamiseks värvile kanda ka rasvaeemaldusvahendit.

Nüüd on aeg kile peale kleepida! Fööni kasutatakse selleks, et vinüüli oleks kergem töödelda, sest peab see ju auto tihedalt katma ja pinnaga nakkuma. Kui teie värvivalik on seotud millegi keerukaga, näiteks detailirohke joonis või kujutis, tuleb autole soovitud disaini loomiseks peale kleepida mitu vinüülikihti. Pärast kile paigaldamist kasutatakse õhumullide eemaldamiseks pehmet kaabitsat.

Sõltuvalt teie auto suurusest ja disaini keerukusest võib kiletamine võtta aega ühest päevast mitme päevani.

Värvi valik ja spetsialisti konsultatsioon

Meie kontoris on suur valik maailma populaarseimate tootjate mitmesugust värvi ja tooni kilesid. Tulge meie kontorisse ja saate kiletamisspetsialistilt tasuta konsultatsiooni.

Selleks saatke meie veebilehe kaudu päring või helistage meile kohe nüüd!